Filmy
Wygrane marzenia

Ocena ogólna:  Bardzo zły (-3)

Tytuł oryginalny
Coyote Ugly
Data premiery (świat)
6 października 2000
Data premiery (Polska)
31 lipca 2000
Rok produkcji
2000
Gatunek
Obyczajowy
Czas trwania
94 minuty
Reżyseria
David McNally
Scenariusz
Gina Wendkos
Obsada
Piper Preabo, Adam Garcia, Maria Bello, Tyra Banks, John Goodman
Kraj
USA
BrakNiewieleUmiarkowanieDużoBardzo dużo
Nieprzyzwoity język
Przemoc / Groza
Seks
Nagość / Nieskromność
Wątki antychrześcijańskie
Fałszywe doktryny

Opowieść o młodej dziewczynie (Violet), która marząc o muzycznej karierze, przeprowadza się z małego amerykańskiego prowincjalnego miasteczka do Nowego Jorku.  Tam jednak zamiast do studia nagrań trafia do dość specyficznego baru. Specyfika tego miejsca polega na tym, iż usługujące tam kelnerki  w bezwstydnych strojach (głębokie dekolty, obcisłe krótkie spodenki bądź spódniczki, etc.) wykonują przed klientami bardzo prowokacyjnie seksualne i obsceniczne tańce.  W międzyczasie Violet angażuje się też w intymny, erotyczny związek z Kevinem.

Taka jest mniej więcej fabuła tego filmu. Nie trzeba się więc specjalnie domyślać jego moralnego (a raczej niemoralnego) i światopoglądowego przesłania. Trudno też nie domyśleć się, iż wskazana wyżej tematyka owej produkcji stała się dla jej twórców okazją do zabawiania widzów licznymi wizualnymi i słownymi odniesieniami do bezwstydu, nierządu i seksualnej zmysłowości.

Jednym z nielicznych pozytywów tego filmu jest przedstawienie z sympatią relacji na linii ojciec -córka: jednak przy takim natłoku szkodliwych treści tu zawartych, to zdecydowanie za mało, by choćby z najwyższą ostrożnością polecać ów do oglądania.

Wygrane2

17 kwietnia 2014 21:57