Filmy
Włatcy móch (serial TV)

Ocena ogólna:  Bardzo zły (-3)

Data premiery (Polska)
14 listopada 2006
Rok produkcji
2006 - 2011
Gatunek
Animowany/Komedia
Czas trwania
25 minut (1 odcinek)
Reżyseria
Bartosz Kędzierski, Błażej Andrzejewski
Scenariusz
Bartosz Kędzierski, Tomasz Perczyński, Beata Pasek, Dana Łukasińska, Robert Zieliński, Tomasz Kutner
Obsada
Krzysztof Kulesza Adam Cywka Bartosz Kędzierski, Krzysztof Grębski, Beata Rakowska, Elżbieta Golińska
Kraj
Polska
BrakNiewieleUmiarkowanieDużoBardzo dużo
Nieprzyzwoity język
Przemoc / Groza
Seks
Nagość / Nieskromność
Wątki antychrześcijańskie
Fałszywe doktryny

Opowieść o czwórce ośmiolatków, uczniów klasy II b, Szkoły Podstawowej im. Batalionu Zośka. Poza wspomnianą czwórką głównych bohaterów, w serialu tym przewija się jeszcze wiele innych mniej lub bardziej charakterystycznych postaci, np. Pani Frau, Higienistka, Zajkowski, Andżelika, Karolina, Miś Przeklinak.

Czterej ośmiolatkowie to zaś: Czesio (mieszkający na cmentarzu Zombie); Konieczko (planujący zdobyć nagrodę Nobla i lubiący dokonywać eksperymentów na zwierzętach); Anusiak (który pochodzi z dysfunkcyjnej rodziny i wyładowuje swą agresję na uważanym za szkolnego lizusa Zajkowskim); Maślana (bojący się szatana oraz klauna, czasami rozmawiający ze swym odbiciem w lustrze). Wszyscy oni chcą w przyszłości zdobyć władzę nad światem, póki jednak to nie nastąpi, widzom serwowane są kolejne odcinki, w których można obserwować ich dziecięco-szkolne perypetie.

Serial ten jest określany jako polski odpowiednik słynnego „Miasteczka South Park”. I stwierdzenie,  iż w dużej mierze rzeczywiście „Włatcy Móch” są podobni do wspomnianej wyżej amerykańskiej produkcji, w zasadzie mogłoby wystarczyć za ocenę jego moralnej i światopoglądowej płaszczyzny. W obu tych serialach mamy wszak wysyp przeróżnych obrzydliwości, takich jak: wulgaryzmy, obsceniczność, nieskromność, bluźnierstwa, herezje, fałszywe doktryny i antychrześcijańskie szyderstwa. Tak jak w „Miasteczku South Park” widzimy tu epatowanie odbiorcy brzydotą zarówno w jej estetycznym, jak i stricte moralnym wymiarze.

Władcy2

Mówiąc więc w skrócie: „Włatcy móch” to wyjątkowo cuchnąca kupa łajna i każdy kto, się jej dotyka zostanie mniej lub bardziej pobrudzony.

 

Ps.  Spodobała Ci się ta recenzja? Przekaż nam choćby symboliczną darowiznę w wysokości 2 złotych. To mniej, niż kosztuje najtańszy z tygodników opinii, a nasze teksty możesz czytać bez żadnych limitów i ograniczeń.

Numer konta: 22 1140 2004 0000 3402 4023 1523, Mirosław Salwowski

24 sierpnia 2015 17:21