Filmy
War room. Siła modlitwy

Ocena ogólna:  Dobry (+3)

Tytuł oryginalny
War room
Data premiery (świat)
28 sierpnia 2015
Rok produkcji
2015
Gatunek
Obyczajowy
Czas trwania
120 minut
Reżyseria
Alex Kendrick
Scenariusz
Stephen Kendrick, Alex Kendrick
Obsada
Priscilla Shirer, Alex Kendrick, T.C. Stallings, Michael Jr., Karen Abercrombie, Alena Pitts, Beth Moore
Kraj
USA
BrakNiewieleUmiarkowanieDużoBardzo dużo
Nieprzyzwoity język
Przemoc / Groza
Seks
Nagość / Nieskromność
Wątki antychrześcijańskie
Fałszywe doktryny

Film ten opowiada historię przeżywającego poważny kryzys małżeństwa Tony’ego i Elizabeth. Ich związek wydaje się chylić ku upadkowi, Tony ciągle jest niezadowolony z postępowania Elizabeth, coraz bardziej podoba mu się też inna kobieta. To wszystko odbija się niekorzystnie na ich córce Danielle, która bardzo cierpi obserwując, jak jej mama i tata nie mogą dojść ze sobą do porozumienia. Jednak w pewnym momencie, przed Elizabeth pojawia się cień nadziei na to, iż być może uda się jej uratować swe małżeństwo. Otóż, w trakcie wykonywania swej pracy polegającej na pośrednictwie w sprzedaży domów, poznaje ona uroczą starszą panią o imieniu Klara. Niewiasta ta chce sprzedać swój dom i w związku z tym pokazuje Elizabeth poszczególne jego pomieszczenia. Jednym zaś z tych pomieszczeń jest pokój, który Klara w szczególny sposób poświęciła modlitwie do Boga, przebywając w nim w tym właśnie celu i przyklejając do jego ścian kartki z treścią swych modlitewnych błagań i próśb. Z biegiem czasu Klara i Elizabeth zaprzyjaźniają się, co staje się też dla okazją dla Elizabeth do walki o swe małżeństwo, przy czym głównym orężem tego boju stanie się modlitwa.

Na płaszczyźnie światopoglądowej i etycznej nie trzeba chyba jakoś nikogo specjalnie przekonywać do tego, iż film ten będąc stricte chrześcijańską i ewangelizacyjną produkcją w szczególny sposób poświęcony jest zachęcie do życia pełnego modlitwy i wypływającej zeń ufności Bogu. Istotnie bowiem obraz ten pokazuje nam biblijną prawdę o tym, że ufna i wytrwała modlitwa może przemienić życie nie tylko jednostek i rodzin, ale nawet całych społeczności. Ponadto, „War room” stanowi dość prostą i optymistyczną opowieść o takich prawdach i wartościach jak szacunek dla małżeństwa, siła rodziny, uczciwość, odpowiedzialność (przejawiająca się również w gotowości do ponoszenia negatywnych konsekwencji swych złych wyborów), miłość do nieprzyjaciół czy odwaga przyznawania się do wiary w Boga i Chrystusa.

War2

Poza tym, w omawianym obrazie nie ma scen przemocy, wulgaryzmów, obsceniczności, seksu, a nieskromne stroje co prawda są tu pokazane, ale przynajmniej nie są przy tym eksponowane. Film ten jest więc zatem nie tylko słuszny i budujący w swym przekazie, ale też powściągliwy w użytych w nim środkach wyrazu, przez co może być spokojnie oglądany przez całe rodziny.

Zachęcamy więc naszych Czytelników do zapoznania się z opisaną wyżej produkcją, jako jednym z bardziej wartościowych, pożytecznych i przyjaznych rodzinie dzieł filmowych o wyraźnie chrześcijańskim i ewangelizacyjnym przesłaniu.

W Polsce film „War room. Siła modlitwy” jest rozprowadzany przez wydawnictwo „Rafael”:

http://rafael.pl/produkt/war-room-modlitwa-to-potezna-bron

 

5 marca 2016 12:12