Filmy
Spotkanie

Ocena ogólna:  Bardzo dobry (+4)

Tytuł oryginalny
The Encounter
Rok produkcji
2010
Gatunek
Dramat
Czas trwania
85 minut
Reżyseria
David A.R. White
Scenariusz
Sean Paul Murphy, Timothy Ratajczak
Obsada
Bruce Marchiano, Steve Borden, Jaci Velasquez
Kraj
USA
BrakNiewieleUmiarkowanieDużoBardzo dużo
Nieprzyzwoity język
Przemoc / Groza
Seks
Nagość / Nieskromność
Wątki antychrześcijańskie
Fałszywe doktryny

Piątka nieznanych sobie ludzi (z wyjątkiem jednego małżeństwa) w skutek trwającej burzy niespodziewanie musi zatrzymać się w jednej z przydrożnych restauracji o nazwie „Ostatnia szansa”. Tam spotykają się oni z kelnerem o imieniu „Jezus”. W miarę upływu czasu i wspólnych rozmów okazuje się, że  człowiek to ten „Jezus” czyli Chrystus, nasz Pan i Zbawiciel.  Choć wszyscy ostatecznie rozpoznają w owym kelnerze samego Jezusa Chrystusa, nie wszyscy z nich uznają Jego najwyższy autorytet. W filmie możemy zatem słuchać różnych dialogów i rozmów podróżnych z Chrystusem, które miejscami poruszają też trudne pytania odnoszące się do Boga, Pisma świętego i  chrześcijaństwa. Czy bezpośrednie spotkanie podróżnych z Chrystusem odmieni ich życie?

Film „Spotkanie” to z pewnością obraz o charakterze jawnie i ściśle chrześcijańskim. Od początku do końca jest on wszak poświęcony Panu Jezusowi i naszej więzi z Nim. Jest w nim pełno odwołań do Boga, Jego Słowa, modlitwy i prowadzenia bogobojnego życia. Film ów ma też stricte ewangelizacyjny charakter (oglądając go nie mamy wątpliwości, iż jego celem jest zachęcenie widzów do zostania chrześcijanami bądź ożywienia swej chrześcijańskiej wiary).  Dodatkowym atutem omawianej produkcji jest też to, że nie prezentuje ona pewnej „przesłodzonej” i zbyt „optymistyczno -humanistycznej” interpretacji Ewangelii i ludzkiej kondycji. Nie ma tam więc sugestii, iż ludzie są z natury dobrzy i, że ostatecznie rzecz biorąc, wszyscy i tak pójdą do Nieba. Jest tu za to jasne ukazanie prawdy, że są ludzie, którym mimo, że dane im było dobrze poznać miłość Jezusa i prawdziwość oraz wspaniałość chrześcijaństwa i tak je odrzucają, wybierając w ten sposób piekło i ściągają na siebie gniew Boży.

spotkanie2

Kolejną zaletą tej produkcji filmowej jest to, że nie ma w niej  żadnych scen seksu, krwawej przemocy, eksponowania nagości, nieskromnych strojów bądź nieprzyzwoitych tańców, wulgaryzmów lub obscenicznych dialogów, tak też spokojnie może być on oglądany całymi rodzinami.

Film z lektorem w języku polskim można obejrzeć na kanale „YouTube.pl”:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=C_oBnv4YdcQ

14 kwietnia 2017 14:31