Filmy
Przemytnik

Ocena ogólna:  Dobry ale z poważnymi zastrzeżeniami (+2)

Tytuł oryginalny
The Mule
Data premiery (świat)
10 grudnia 2018
Data premiery (Polska)
15 marca 2019
Rok produkcji
2018
Gatunek
Dramat
Czas trwania
116 minut
Reżyseria
Clint Eastwood
Scenariusz
Nick Schenk
Obsada
Clint Eastwood, Bradley Cooper, Dianne Wiest, Andy Garcia, Michael Peña, Alison Eastwood, Taissa Farmiga, Laurence Fishburne, Ignacio Serricchio
Kraj
USA
BrakNiewieleUmiarkowanieDużoBardzo dużo
Nieprzyzwoity język
Przemoc / Groza
Seks
Nagość / Nieskromność
Wątki antychrześcijańskie
Fałszywe doktryny

Film ten jest opowieścią o mocno wiekowym już hodowcy kwiatów Earlu Stone, który – prawdopodobnie – w wyniku zbyt hulaszczego trybu życia – w jesieni swego życia traci swą firmę i cały dorobek życia (pozostaje mu w zasadzie tylko stary samochód oraz kilka drobiazgów). Earl nie ma też dobrych relacji ze swą (w obliczu prawa) byłą już żoną oraz córką, które przez lata zaniedbywał stawiając ponad nie kolegów oraz rozrywki. W tych życiowo bardzo trudnych okolicznościach główny bohater dostaje niespodziewanie propozycję przemycania narkotyków, na którą ostatecznie przystaje. Szybko okazuje się, że Earl staje się jednym z najbardziej cenionych przez swych nowych pracodawców przemytników, jednak w pewnym momencie jego różne niefrasobliwe i „luzackie” nawyki ściągają na niego poważne kłopoty.

Spider’s Web

Na płaszczyźnie moralnej i światopoglądowej film pt. „Przemytnik” należy ocenić zasadniczo pozytywnie, gdyż daje nam on kilka wspaniałych lekcji, które mogą pomóc lepiej dostrzegać wagę takich wartości jak małżeństwo, rodzina oraz branie odpowiedzialności za popełnione przez siebie zło.

Niestety jednak, mnogość bezwstydu, nieskromności oraz wulgarnej mowy powoduje zarazem, iż musimy zalecać naszym Czytelnikom powzięcie wielkiej ostrożności przy jego ewentualnym oglądaniu.

Mirosław Salwowski

3 kwietnia 2019 19:06