Filmy
Oszustki

Ocena ogólna:  Wyraźnie zły (-2)

Tytuł oryginalny
The Hustle
Data premiery (świat)
8 maja 2019
Data premiery (Polska)
21 czerwca 2019
Rok produkcji
2019
Gatunek
Komedia
Czas trwania
94 minuty
Reżyseria
Chris Addison
Scenariusz
Jac Schaeffer, Stanley Shapiro
Obsada
Anne Hathaway, Rebel Wilson, Tim Blake Nelson, Alex Sharp, Ingrid Oliver, Emma Davies, Dean Norris, Casper Christensen
Kraj
USA
BrakNiewieleUmiarkowanieDużoBardzo dużo
Nieprzyzwoity język
Przemoc / Groza
Seks
Nagość / Nieskromność
Wątki antychrześcijańskie
Fałszywe doktryny

Film ten opowiada o dwóch kobietach (Penny i Josephine), których sposobem zarabiania na życie jest oszukiwanie majętnych mężczyzn i wyłudzanie od nich pieniędzy oraz innych dóbr materialnych.

Na płaszczyźnie moralnej i światopoglądowej trudno o tej produkcji powiedzieć coś wyraźnie dobrego. Wszystkie główne postacie tego filmu są bowiem osobami głęboko zdeprawowanymi, którym udaje się uniknąć kary za swe niecne postępki. Co prawda, w pewnym momencie wydaje się, iż Penny przynajmniej częściowo odstąpi od popełnianych przez siebie kłamstw oraz oszustw, ale fabuła filmu jest poprowadzona w ten sposób, by ją skutecznie od tego odwieść. Summa summarum zatem widzimy w tym obrazie paradę oszustów i czynionych przez nich niegodziwości, którzy to prześcigają się w doskonaleniu swego nieprawego i obrzydłego Panu Bogu kunsztu. Nie ma tu też żadnego dobrego zakończenia, gdyż oszustwa, kłamstwa i wyłudzenia nie zostają ani napiętnowane ani ukarane.

ABC

Dodatkowym dużym minusem omawianej produkcji jest też mnogość obscenicznych i bezwstydnych aluzji oraz nawiązań, którymi widzowie są epatowani.

Mirosław Salwowski

5 lipca 2019 17:00