Filmy
Obywatel Milk

Ocena ogólna:  Bardzo zły (-3)

Tytuł oryginalny
Milk
Data premiery (świat)
26 listopada 2008
Data premiery (Polska)
23 stycznia 2009
Rok produkcji
2008
Gatunek
Dramat/Biograficzny
Czas trwania
128 minut
Reżyseria
Gus Van Sant
Scenariusz
Dustin Lance Black
Obsada
Sean Penn, Emile Hirsch, Josh Brolin
Kraj
USA
BrakNiewieleUmiarkowanieDużoBardzo dużo
Nieprzyzwoity język
Przemoc / Groza
Seks
Nagość / Nieskromność
Wątki antychrześcijańskie
Fałszywe doktryny

Hollywódzka laurka na cześć Harveya Milka, pierwszego w dziejach USA polityka, który otwarcie przyznawał się do swego homoseksualnego stylu życia. W filmie widzimy, jak człowiek ten po swych 40-tych urodzinach zaczyna się angażować w walkę na rzecz moralnego i prawnego uznania sodomii. Milk w końcu zostaje wybrany do Rady Miejskiej San Francisco, gdzie również zajmuje się wspieraniem postulatów wojujących homoseksualistów i lesbijek. Dzięki temu, iż człowiek ten został zastrzelony przez innego członka Rady Miejskiej – Dana White – po swej śmierci został wykreowany na „męczennika” ruchów LGBT.

Już powyższe w jasny sposób pokazuje moralny i światopoglądowy charakter tego filmu, którym jest gorliwe wsparcie dla homoseksualnej obrzydliwości.  Do tego dochodzą jeszcze pewne antychrześcijańskie wypowiedzi tam zawarte.

Obywatel Milk / filmweb.pl

Obywatel Milk / filmweb.pl

„Obywatel Milk” to zatem typowa politycznie poprawna, pro-gejowska i antychrześcijańska filmowa agitka ukazująca w glorii chwały zdeprawowanego i obnoszącego się ze swym zboczeniem, homoseksualistę Harveya Milka.  Filmu zatem nie polecamy, a co do jego głównego bohatera pozostaje mieć nadzieję, że w ostatnich tchnieniach swego życia, ów wyraził głęboką skruchę za swe nieprawości, unikając w ten sposób picia kielicha Bożego gniewu.

Mirosław Salwowski

Wspieraj nas

19 września 2017 18:51