Filmy
Nowszy model

Ocena ogólna:  Wyraźnie niebezpieczny albo dwuznaczny (-1)

Tytuł oryginalny
The Rebound
Data premiery (świat)
16 października 2009
Data premiery (Polska)
6 lutego 2009
Rok produkcji
2009
Gatunek
Komedia romantyczna
Czas trwania
97 minut
Reżyseria
Bart Freundlich
Scenariusz
Bart Freundlich
Obsada
Catherine Zeta-Jones, Justin Bartha
Kraj
USA
BrakNiewieleUmiarkowanieDużoBardzo dużo
Nieprzyzwoity język
Przemoc / Groza
Seks
Nagość / Nieskromność
Wątki antychrześcijańskie
Fałszywe doktryny

Sandy, kobieta w średnim wieku, po tym jak przyłapuje swego męża na zdradzie, rozwodzi się i przeprowadza się ze swymi dziećmi do innego miejsca zamieszkania. Po pewnym czasie zatrudnia do opieki nad pociechami znacznie młodszego od siebie mężczyznę Arama. Z biegiem czasu pomiędzy Sandy a Aramem dochodzi do romansu.

Na płaszczyźnie etycznej i światopoglądowej film ten jawi się jako dwuznaczny, gdyż wydaje się w dość przychylny sposób pokazywać cudzołożny związek Sandy z Aramem. Co prawda, jednocześnie wskazuje on na zło wcześniejszej zdrady w wykonaniu męża Sandy, jednak nie gani odpowiadania na ową nieprawość następną niegodziwością. Ponadto, Sandy w pewnych momentach pała nienawiścią do swego byłego męża i to też nie jest w filmie krytykowane.

Z lepszych stron tej produkcji można wymienić fakt, iż z sympatią pokazuje ona pomoc słabszym oraz opiekę nad sierotami. Te dobre rzeczy są jednak poboczne dla głównego wątku filmu, który sprzyja cudzołóstwu, stąd też nasza zasadniczo negatywna jego ocena.

Mirosław Salwowski

nowszy2

11 marca 2017 11:10