Filmy
Niania (serial TV)

Ocena ogólna:  Wyraźnie niebezpieczny albo dwuznaczny (-1)

Data premiery (Polska)
10 września 2005
Rok produkcji
2005 - 2009
Gatunek
Komedia
Czas trwania
22-25 minut
Reżyseria
Jerzy Bogajewicz
Scenariusz
Bartosz Kurowski, Marcin Pieszczyk, Beata Pasek, Małgorzata Sikorska-Miszczuk, Agata Węgrzynowska
Obsada
Agnieszka Dygant, Tomasz Kot, Adam Ferency, Tamara Arciuch, Maria Maciejowska, Roger Karwiński, Emilia Stachurska, Elżbieta Jarosik
Kraj
Polska
BrakNiewieleUmiarkowanieDużoBardzo dużo
Nieprzyzwoity język
Przemoc / Groza
Seks
Nagość / Nieskromność
Wątki antychrześcijańskie
Fałszywe doktryny

Polska adaptacja znanego amerykańskiego sitcomu „The Nanny”. Fabułą tej produkcji są losy trzydziestoletniej Frani Maj, która po tym jak rzuca ją narzeczony i traci pracę w salonie sukien ślubnych, w dość przypadkowy sposób zostaje zatrudniona jako opiekunka dla dzieci Maksymiliana, bogatego producenta telewizyjnego.  Dalsza część serialu w dużej mierze obraca się wokół „podkochiwania” się Franii w swym nowym pracodawcy. Z biegiem czasu, Maksymilian również zaczyna odwzajemniać owe uczucia i zaloty.

Na płaszczyźnie moralnej i światopoglądowej wskazany serial obfituje w rzeczy złe albo przynajmniej moralnie dwuznaczne. Bezwstydne ubiory niewiast, próżność, zamiłowanie do luksusów, kłamstwa, oszustwa, sprośne żarty, nawiązania do rozpusty i cudzołóstwa, są tu na porządku dziennym i nawet jeśli nie są w specjalny sposób zachwalane, to twórcy serialu pokazują je często tak, jakby były oczywistym i pożądanym elementem normalnego życia. Innymi słowy, wiele rzeczy w tym serialu jest chorych, zdegenerowanych i wykrzywionych, przez co bardzo trudno jest oglądając ów budować się duchowo i moralnie.

Podsumowując, „Niania” to generalnie rzecz biorąc rozrywka kiepska, niskich lotów i dwuznaczna moralnie.

Niania2

 

6 maja 2015 19:55