Filmy
Rzut życia

Ocena ogólna:  Dobry ale z bardzo poważnymi zastrzeżeniami (+1)

Tytuł oryginalny
Hustle
Data premiery (świat)
8 czerwca 2022
Rok produkcji
2022
Gatunek
Komediodramat
Czas trwania
117 minut
Reżyseria
Jeremiah Zagar
Scenariusz
Will Fetters / Taylor Materne
Obsada
Adam Sandler, Queen Latifah, Juancho Hernangomez, Ben Foster, Julius Irving, Kenny Smith, Robert Duvall, Anthony Edwards, María Botto, Jordan Hull, Ainhoa Pillet, Heidi Gardner, Jaleel White, Raúl Castillo
Kraj
USA
BrakNiewieleUmiarkowanieDużoBardzo dużo
Nieprzyzwoity język
Przemoc / Groza
Seks
Nagość / Nieskromność
Wątki antychrześcijańskie
Fałszywe doktryny

Film ten opowiada o podróżującym po świecie Stanleyu Sugermanie (w tej roli: Adam Sandler) sportowym łowcy talentów, który pewnego dnia na hiszpańskiej Majorce w roli dobrze zapowiadającego się koszykarza dostrzega niejakiego Bo Cruza (grany przez Juancho Hernangómeza). Tak się jednak składa, że zarówno przed Stanleyem jak i przed Bo dalsza droga do sukcesu nie będzie łatwa, ale zostanie naszpikowana niemałymi trudnościami.

Na płaszczyźnie moralnej oraz światopoglądowej obraz ten, zasadniczo rzecz biorąc, można uznać za wartościowy, gdyż promuje się w nim takie tradycyjne cnoty i wartości jak ciężka praca, dyscyplina oraz silne małżeństwo i rodzina. Stanley Sugerman jest wszak pokazany tu jako wierny i oddany mąż oraz ojciec, czego przykładem jest chociażby scena, w której ten wzbrania się przed chwilowym spojrzeniem na młodą i atrakcyjną niewiastę. Wartość zaś ciężkiej pracy i dyscypliny jest w oczywisty sposób podkreślana przez główny temat tego filmu, którym jest dążenie do osiągnięcia sportowego sukcesu. W produkcji tej jest również mowa o dawaniu ludziom drugiej szansy, powściąganiu gniewu oraz złu zbyt pochopnego osądzania swych bliźnich.

Jako bardziej wątpliwe i niebezpieczne elementy tej produkcji wymienić można wydający się być zbyt pobłażliwym stosunek do oglądania pornografii oraz tatuowania własnego ciała. W filmie tym jest także dużo wulgarnej mowy.

Mirosław Salwowski

Źródła internetowe obrazków wykorzystanych w tym tekście:

https://www.filmweb.pl/film/Rzut+%C5%BCycia-2022-10008947

https://www.granice.pl/news/rzut-zycia-netflix-opis-opinie-czy-warto-zobaczyc/17079

3 września 2022 13:18