Filmy
Gdyby te ściany mogły mówić 2

Ocena ogólna:  Wyraźnie zły (-2)

Tytuł oryginalny
If These Walls Could Talk 2
Data premiery (świat)
5 marca 2000
Rok produkcji
2000
Gatunek
Melodramat
Czas trwania
96 minut
Reżyseria
Anne Heche, Jane Anderson, Martha Coolidge
Scenariusz
Anne Heche, Jane Anderson, Alex Sichel, Sylvia Sichel
Obsada
Vanessa Redgrave, Chloë Sevigny, Michelle Williams, Sharon Stone, Ellen DeGeneres, Paul Giamatti
Kraj
USA
BrakNiewieleUmiarkowanieDużoBardzo dużo
Nieprzyzwoity język
Przemoc / Groza
Seks
Nagość / Nieskromność
Wątki antychrześcijańskie
Fałszywe doktryny

Trzy nowele filmowe rozgrywające się w Stanach Zjednoczonych (w różnych dekadach XX w.), których wspólnym tematem są perypetie życiowe lesbijek. Bohaterką pierwszej z opowieści jest Edith, która przez wiele lat mieszkała ze swą partnerką Abby. Druga z nowel opowiada o związku Amy (która ubiera się w męskie ubrania i jeździ na motocyklu) z Lindy, młodą feministką wyrzuconą za swoje lesbijskie skłonności z uczelnianej organizacji feministycznej. Ostatnia zaś część tego filmu poświęcona jest starającym się o dziecko ze sztucznego zapłodnienia Fran i Kal.

I w tym wypadku, nie ma wątpliwości, jakie jest moralne i światopoglądowe przesłanie owego filmu. Oczywiście jest nim poparcie i usprawiedliwianie nie tylko samych relacji homoseksualnych, ale także politycznych postulatów ruchów LGBT. W sposób jasny i ewidentny wskazuje na to przebieg akcji, fabuła i sposób narracji przedstawiony w owej produkcji. Jakby tego było mało, dochodzi do tego jeszcze okazywanie sympatii takim występkom i dewiacjom jak transwestytyzm i zapłodnienie In Vitro.

Do twórców tego i mu podobnych filmów należy więc zastosować następujące biblijne ostrzeżenie:

Biada tym, którzy zło nazywają dobrem, a dobro złem, którzy zamieniają ciemności na światło, a światło na ciemności,  którzy przemieniają gorycz na słodycz, a słodycz na gorycz! (Izajasz 5: 20).

Gdy2

Ps.  Spodobała Ci się ta recenzja? Przekaż nam choćby symboliczną darowiznę w wysokości 2 złotych. To mniej, niż kosztuje najtańszy z tygodników opinii, a nasze teksty możesz czytać bez żadnych limitów i ograniczeń.

Numer konta: 22 1140 2004 0000 3402 4023 1523, Mirosław Salwowski

11 września 2015 19:09