Filmy
Allo Allo !

Ocena ogólna:  Wyraźnie zły (-2)

Gatunek
Serial komediowy
Czas trwania
25-30 minut (długość jednego odcinka)
Reżyseria
David Croft, Martin Dennis, Robin Carr, John B. Hobbs, Mike Stephens
Scenariusz
Paul Adam, Ronald Chesney, John T. Chapman, David Croft, Ian Davidson, Jeremy Lloyd
Obsada
Gorden Kaye, Carmen Silvera, Richard Marner, Rose Hill, Vicki Michelle, Kirsten Cooke, Jack Haig, Kim Hartman, Guy Siner, Kenneth Connor
Kraj
Wielka Brytania
BrakNiewieleUmiarkowanieDużoBardzo dużo
Nieprzyzwoity język
Przemoc / Groza
Seks
Nagość / Nieskromność
Wątki antychrześcijańskie
Fałszywe doktryny

Znany i lubiany w Polsce serial komediowy, którego akcja toczy się w okupowanym przez Niemców francuskim miasteczku Nouvion.  Głównym bohaterem jest tu Rene Artois prowadzący miejscową kawiarnię,  która to jest ulubionym miejscem oficerów niemieckich, a także ważnym miejscem operacyjnym francuskiego ruchu oporu.

Lwia część dowcipów i „gagów” zawartych w tym w tym serialu obraca się wokół nierządu, cudzołóstwa, transwestytyzmu, prostytucji i homoseksualizmu. Ponadto w żartach tych zwykle trudno dopatrzeć się jakiejś krytyki owych obrzydliwości, ale raczej polegają one na tym, by po prostu za pomocą skojarzeń z niemoralnością seksualną rozbawić widzów.  Poza tym Rene, by oczyścić się z podejrzeń o niewierność, które żywi wobec niego żona, zawsze czyni to za pomocą kłamstwa i oszustwa.

Allo Allo / glamrap.pl

Allo Allo / glamrap.pl

„Allo Allo” to dobry przykład tego co zostało napiętnowane w Piśmie świętym: „O nierządzie zaś i wszelkiej nieczystości albo chciwości niechaj nawet mowy nie będzie wśród was, jak przystoi świętym, ani  o tym, co haniebne, ani o niedorzecznym gadaniu lub nieprzyzwoitych żartach, bo to wszystko jest niestosowne. Raczej winno być wdzięczne usposobienie” (Efezjan 5, 4). Niech dobry Bóg chroni chrześcijan przed delektowaniem się tym wstrętnym serialem.

24 stycznia 2017 15:13